Dlaczego warto studiować prawo?

Prawo jest coraz częściej wybieranym kierunkiem przez maturzystów. Bardzo duża liczba osób nie ma jednak świadomości, jakie możliwości daje ukończenie tego prestiżowego kierunku. Czy warto wybrać się na ten kierunek zdając sobie sprawę, jak każdego roku kilka tysięcy osób uzyskuje tytuł magistra prawa? Gdzie można później znaleźć pracę?

Jeden z lepszych kierunków humanistycznych

Prawo należy do najlepszych kierunków humanistycznych, jakie można studiować. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o potencjalne zarobki i zatrudnienie, ale przede wszystkim o użyteczność zdobytej wiedzy. Jak wiadomo znajomość prawa należy do umiejętności, które nie raz mogą przydać się w życiu. Dodatkowo prawo jest dziedziną, która w zdecydowanym stopniu oddziałuje na poprawę świadomości społecznej.

Ogromny wachlarz możliwości

Zdecydowanej większości osób prawo kojarzy się z zawodem adwokata albo sędziego. Nie wszyscy mają świadomość jakie możliwości ma jeszcze absolwent prawa. Osoba, która ukończy ten kierunek może bowiem zostać także doradcą prawnym czy komornikiem. Dodatkowo bardzo dobra znajomość prawa pozwala łączyć wiedzę z finansami czy polityką. 

Ponadprzeciętne zarobki

Prawo jest bardzo trudnym kierunkiem. Absolwenci na samym początku swojej kariery zawodowej mogą co prawda zarabiać nawet poniżej stawki minimalnej. Start na rynku prawy może być zatem bardzo niewdzięczny. Należy jednak mieć świadomość, że wraz ze wzrostem reputacji oraz doświadczenia, wynagrodzenie będzie systematycznie wyższe. Ponadto warto wziąć pod uwagę fakt, że liczba ludzi, którzy korzystają z usług prawniczych systematycznie się powiększa. 

Emocje

Część egzaminów na prawie może przypominać naukę obsługi miksera, jednak wykonywanie tego zawodu wiąże się z bardzo dużą adrenaliną. Osoby, które są zaangażowane w codzienną pracę, nie mogą narzekać na nudę. Ponadto satysfakcja z ewentualnych osiągnięć powinna być nieprawdopodobnie wysoka. Człowiek dopiero w pewnym momencie uświadamia sobie, jak długą drogę musiał przebyć, aby osiągnąć taką renomę. 

Podsumowanie

Studiowanie prawa daje ogromne perspektywy, jednak należy koniecznie pamiętać, że studiowanie prawa wymaga nie tylko bardzo dużo cierpliwości, ale również zapału.